Karacabey merinosu ;
Verim : Et, Yapagi

Genel Tanımı : Kıvırcık ile Alman Yapagi Et Merinosu  melezlenmesiyle  elde  edilmiş  olup % 90 üzerinde Merinos genotipi taşımaktadır. Vücutları geniş, derin,  yuvarlak  yapılı,  orta uzunlukta, sırt düzgün ve geniş, sağrı geniş ve düşük, bacaklar orta uzunlukta ve iriliktedir. Butlar dolgun ve derindir. Başın yüz kısmı ile bacak uçları çıplaktır. Renk beyazdır. Kuyruk yağsız, uzun ve incedir. Erkekler % 10.-15 boynuzlu,  dişiler  boynuzsuzdur. Yapağısı ince, bir örnek olup tekstile uygundur.
Irka göre özellikleri ; Yaşama gücü yüksektir. Hemen hemen her yıl kızgınlık gösterir. Koyunlar iyi huylı ,sürü iç güdüsü oldukça iyi, kuzuların büyüme hızı yüksektir. En güzel bakımı ise sürü halinde yönetilmesi kolaydır. Sağım ve kırkmada olumsuz tekpi vermezler. Analık içgüdüleri oldukça yüksektir. Bulunduğu bölge şartlarına çabuk adapte olup hastalıklara karşı dirençlidirler.
Yetişme Koşulları;
Bakım ve beslenme koşulları daha iyi olan ve kısmen de randıman eğilimi görülen işletmelerde ve engebesi az olan ovalık kesimlerde tercih edilen koyun türüdür.

Vücut Ölçüleri Erkek Dişi Verim Özellikleri Dişi

Cidago Yüksekliği (cm)

77

73

Laktasyon Sür Verimi (kg)

78

Vücut Uzunluğu (cm)

73

72

Laktasyon Süresi (gün)

140

Doğum Ağırlığı

4.5

4.3

Yapağı Verimi (kg)

3.6

Ergin Canlı Ağırlık (kg)

80-100

60-65

Damızlık Yaşı (ay)

10-14

Günlük Canlı Ağırlık Artışı (g)

322

Kuzu Verimi

1.4

Grup Sitelerimiz 10 Farklı Sektörde bulunuyoruz...